top of page

Om 1 vecka har vi möte igen!

Mån den 28/3 klockan 18.30 träffas vi. Vi ska avhandla "bilder som inte blev som jag tänkt mig. Hur skulle jag gjort annorlunda? Ta med några misslyckade bilder och vi hjälps åt att förändra till det bättre. Ansvarig för mötet är Ing-Marie. Ta med temabilder på mottot "Lurig".

Vi träffas som vanligt i PRO:s lokal i Kinna.


I helgen var det redovisning av Västsvenskan. Bankeryds FK hade bjudit in till Mullsjö hotell och konferens och några av klubbens medlemmar åkte dit för att och ta emot utmärkelser och även få inspiration av andra fotografer. Det var drygt 1000 bilder inskickade av sammanlagt 15 fotoklubbar. Mycket trevliga och givande presentationer av de olika jurypersonerna, en del av dom på plats, andra redovisade av Bankeryds FK.

Ing-Marie fick ett silver, Irene ett brons, Maria ett diplom och Ing-Marie, Leif och Susanna fick var sin visning. Grattis!

Förutom tävlingsinslagen fick vi god mat och trevligt umgänge med andra fotokompisar.29 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla
bottom of page